V pátek 21. 09. od 19:30 SG vs. Lohberg!

Jsme i na fb SG Jiskra Domažlice!
Kontakt: v.brichcin@seznam.cz

Co také psala štika mediálního rybníka, DD, o SG a

o benefici pro dobrou věc: ZDE!
o Velikonocích ve Staňkově: ZDE!
o Masopustu: ZDE!
o Újezdě: ZDE!
o Kubici: ZDE !
o Milavčích: ZDE !
o Weidingu: ZDE !
o Vilzingu: ZDE !
o Lubech: ZDE !
a o Ceseně: ZDE!

Únor 2012

Náčelník vyhlížel posily!

26. února 2012 v 11:41 | SG
Je známo, že náčelním staré gardy neplánuje zápasy a tréninky ze dne na den, nýbrž v určitém dlouhodobém horizontu a tak i omlazování a doplňování kádru SG mu dělá občas vrásky na čele.


O tomto víkendu sondoval na UMT případné doplňení kádru pro sezónu 2031/32, kdy bude současným starším žákům pětatřicet a pomalu by se jimi mohla okysličit starogardovská krev!
Není třeba si nic nalhávat, nebudeme tu věčně!

Náčelníka zaujal snad jen výkon forvarda Konůpky, ale na toto místo bude velice těžké se při současné formě Foldyny a Rybára prosadit, ale nikdy neříkej nikdy!


Hoidong junior si skulinku v obraně soupeře, tak jako o poločasové přestávce mezi těly trenérů, bohužel nenašel!

Ne, mýlíte se! Nejedná se o "Mlčení jehňátek II.", ale o poločasové občerstvení starších žáků Jiskry Domažlice!

SG

Staříci předávali zástupcům Benfiky své celoživotní zkušenosti!

24. února 2012 v 22:15 | SG
Ve čtvreční podvečer proběhl společný herní trénink Benfiky a staré gardy za účasti 21-ti borců, kdy naprostou většinu, tedy 17, tvořili bojovníci dříve narození!

Náčelník původně naplánoval hru na malém prostoru a chtěl aby se hrálo v šestnáctce, což mu naštěstí tvrdé jádro rozmluvilo a tak se hrálo alespoň na polovinu hřiště, vzhledem k tomu, že druhou polovinu obsadilio borci z druhé strany hranice, jmenovitě z Raenkamu.

Zelení nezačali nejlépe a doplatili na ofenzivní pojetí obranné hry dua borců zastupujících periferii a to jmenovitě Kouto, neboť se slovy "mám bránu" vyráželi pravidelně jeden jako druhý směr soupeřovo území, jakoby někdo z protihráčů ukradl peněženku a toto trestuhodné pojetí defenzívy Oranžoví okamžitě nemilosrdně trestali, takže úvodní skóre bylo 4:1 v jejich prospěch!

Po těžkém boji ale nakonec skóre zelení borci srovnali a překlopení štěstí na svou stranu zabránilo pouze hanebné ukončení zápasu asi o pět minut dříve nehrajícím avšak tentokrát hrajícím náčelníkem v drezu barvy lovecké kamizolky!

Zelení vs. Oranžoví 8:8

Zelení:
Šťastný - Major, Kubica R., Berka, Bočan, Kruml Z., Rejthar, Rybár I., Foldyna, Pačesný, Janeček

Oranžoví:
Matulka - Peleška, Brichcín, Vlček, Pejsar, Kruml P., Czulák, Palovič, Hošek, Waldmann

Velice úspěšně se byl v útoku Oranžových mladičký Pejsar, který ale doplácel na souboje s "obojživelníky" holdující nejen kopané ale i hokeji často zapomínajíc, že fotbal jsou ve srovnání s hokejem taneční!

Velice nemile se podepsal transfer pohybových dovedností, tedy přenos dovedností z jedné sportovní disciplíny do druhé zejména na tabletenisové a fotbalové ikoně Berrym Korbelovi Bočanovi, který byl za své precizní loby přes síťku oslavován frenetickými davy (viz foto z turnaje v ping pongu), avšak za obdobné loby přes branku Oranžových spoluhráči proklínán a zatracován. Pojal-li by tento borec nakládání se sítí ve vyložených příležitostech, tak jako Kozička na turnaji, museli by Zelení vyhrát minimálně o pět branek, což se bohužel nestalo!
Tento borec se také vyjádřil k v denním tisku propíraným nejasnostem ohledně svého hodnotového žebříčku a vše uvedl na pravou míru! Rodina, práce a světový mír a pak teprve stará garda, ping pong a Sparta, tedy alespoň od pondělí do pátku! Na pátečním pozápasovém posezení se pořadí lehce míchá a po půlnoci zcela obrací!

Vedení SG ocenilo, že někteří borci hledají před blížícím se ostrým utkáním skulinky v základní sestavě téměř na všech postech a tak například stříbrský odchovanec dorazil na trénink v brankařské kombinéze a pro jistotu vzal s sebou i píšťalku! Praporek jsme v jeho torně ale nenašli!

Přístupem zklamala hvězdná ofenzivní ikona Benfiky, asi proto, že na zhuštěném prostoru neviděla nijak růžově své vyhlídky na úspěch v soubojích s rychlými zadáky SG a bez boje opustila bojiště!

Po boji drželi borci SG Viktorce palce, ale jak to tak vypadá, pouze do prodloužení a pak asi na chvíli polevili, čehož okamžitě využil Huntelaar!


SG

A ještě jednou poslední smeč.

21. února 2012 v 10:17 | SG
A ještě slíbené pořadí drahých poloviček:

1. Karasová
2. Rybárová
3. Krumlová
4. Vlčková
5. Foldynová

Hrálo se s nasazením, ale vždy v duchu fairplay!

Čtyřhry se pro tmu nedohrály a pořadí rodin tedy vypadá následovně:

1. Karasovi
2. Foldynovi
3. - 5. Rybárovi, Krumlovi, Vlčkovi

A i početní diváci si přišli na své!

Všem umístěným srdečně blahopřejeme!

Vyhrát ale bohužel mohl jenom jeden!Ceny je možno vyzvednout si u náčelníka Brichcína v rámci příštího tréninku, zápasu či turnaje v tenisu a jsou opravdu hodnotné!

SG

Stařící už vědí, kdo je z nich nejlepší a v čem!

19. února 2012 v 21:00 | SG
Ano, a je to Libor Bočan ve stolním tenise!
V neděli 19. 02. 2012 proběhl v tělocvičně "nové školy" stolnětenisový turnaj staré gardy Jiskry Domažlice za účasti nejen borců kádru staříků, ale i jejich drahých poloviček!
Záhadným "Copákovským" systémem turnajem se nejlépe prokousala ikona, legenda a modla staré gardy Libor "Korbel" Bočan, jež v lítém boji o každý kousek zelené překližky jen těsně přestřílel dalšího finalistu Zdendu Karase!


Na záhadný systém turnaje doplatil zejména mladičký Láďa "Orlowski" Brichcín a obsadil bronzový stupínek, ač předváděl pravý chodský oku lahodící stolní tenis!

Pořádí bylo tedy následující:
Bočan, Karas, Brichcín, Hojda, Foldyna, Major, Vlček, Kruml, Rybár, Palovič, Pelnář, Berka, Rejhar, Koza.
Smutným hrdinou byl Jirka Koza, který původně slavil dle jeho názoru jasné vítězství, neboť nejčastěji ze všech borců rozvlnil síť! Teprve při vyhlášení výsledků se dozvěděl šokující informaci, že o úspěchu v "ping pongu" rozhodují jiné parametry! Teď je tedy informován a příště bude patřit zcela jistě k užšímu okruhu uchazečů o turnajový vavřín!
Libor Bočan těsně po turnaji změnil pohled na svůj hodnotový žebříček, za nějž byl doma posledně pokárán a prý prohlásil, že se mezi Spartu a starou gardu vklínil stolní tenis, ale že jinak to zůstává při starém!
O výsledcích turnaje žen a čtyrher budeme informovat v dalším vydání starogardovského webu!
Poděkování patří organizátorům turnaje, jmenovitě Láďovi Brichcínovi a synovi a tátovi Copákovým za jeho skvělé uspořádání!

Elegantní a s přehledem hrající klasický fotbalový "fofrník" Láďa "Motorka" Foldyna! Škoda, že se u "pinčesu" tolik neběhá, byl by totiž jistě na bedně! Za jeho zády spřádá již Karásek plány na finále a uklidňuje se pohledem na basy se "zlatými krky"!

Rozvážný všeuměl Mirda! Fotbalista, hokejista a teď taky stolní tenista!

Pája, jak ho známe z brány! Soustředěně čekající na svou kořist! A velikost kulatého nesmyslu nehraje žádnou roli!

Tak teď si ho povodím!


Ale k...., to sem fakt nechtěl!

A ještě něco pro milovníky statistik!

SG

Web staré gardy Jiskry Domažlice právě oslavil první rok své existence!

15. února 2012 v 14:43 | SG
Web staré gardy Jiskry Domažlice právě oslavil první rok své existence!


Za uplynulou dobu se v něm objevilo 104 článků zejména o úspěších či neúspěších dnes již legendárního kádru staré gardy na trénincích, turnajích, zájezdech a v přátelských zápasech doma i venku.
Nejvyšší návštěvnost byla dosažena 7. 8. 2011 v souvislosti s článkem o účasti na turnaji v Osvračíně a cestu k informacím o ní si tehdy našlo 222 čtenářů!
(http://sgjiskra.blog.cz/1108/na-memorialu-v-osvracine-vysla-sg-naprazdno)
Druhá největší návštěvnost byla zaznamenána 22. 11. 2011, kdy se na něj podívalo 219 návštěvníků, aby si přečetlo článek převzaný z bavorského Bayerwaldecha o účasti prvního mužstva Jiskry v sousedním příhraničním Chamu.
(http://sgjiskra.blog.cz/1112/a-tym-bronzovy-na-halovem-turnaji-v-chamu)
A bronzovou příčku obsadila informace z 26. 11. 2011 o pornu v předvolební kampani ve Furthu.
(http://sgjiskra.blog.cz/1111/rozlouceni-ve-velkem-stylu)

Součástí psaného textu jsou i mnohé fotografie a videa, z nichž bylo nejoblíbenější to o účasti žáků na tréninkovém campu v Augsburgu.

Druhé místo obsadill dnes již legendární kurz němčiny v podání náčelníka sg

a bronzový stupínek zaujalo fandění v baráži o euro v lokálu U Kubrta:


Redakce webu staré gardy děkuje za přízeň projevenou sledováním dění okolo staré gardy prostřednictvím právě tohoto média!

SG

Uvnitř kádru staré gardy to údajně vře!

13. února 2012 v 21:30 | SG
V rámci posezení po posledním tréninku staré gardy došla některým jedincům trpělivost a to zejména s údajným dvojím metrem při zvaní borců na společný trénink!
Není přece náhoda, že zejména ikony, modly a snajpři dostanou na začátku týdne a pak ještě jednou v průběhu týdne, tedy minimálně dvakrát pozvánku k pátečnímu tréninku, přičemž nosiči vody ve čtvrtek těsně před půlnocí a dělníci UMT až hodinu po půlnoci a ještě v zašifrované podobě!
Toto vyvolává samozřejmě v řadových nosičích paralelu s tzv. dvourychlostní Evropou či s občany první a druhé kategorie!
Nosiči a dělníci spojili tedy své síli a vyzvali náčelníka, aby podal jasné vysvětlení, pevně doufejme, že pouhého nedorozumění!
A zde je jeho jasná a vyčerpávající odpověď:


Ikony, modly a snajpři hledali příčinu své prohry a našli ji v pozdním příchodu kapitána SG k poslednímu tréninkovému měření sil a i na tuto problematiku našel náčelník jasnou odpověď:

SG

Na UMT se dle statistiky již pomalu dělilo zrno od plev a jedno ze zrn vyhlášeno první hvězdou zápasu!

11. února 2012 v 19:44 | SG
Mrazivý večer na umělohmotném pažitu na břehu Zubřiny zažil nekompromisní bitvu o paždou píď umělé hmoty a původně celkem vyrovnanou partii pomohl zhoupnout na stranu přece jen o něco hbitějších a po třech bodech více bažících oranžových míčových mágů po svém pozdějším příchodu zapříčiněném maximálním pracovním vytížením El Kapitáno okamžitě se zapojivší do smrtících kombinací po pravé straně po ose Copák - I. Rybár - Pejsar přívádějících zelenkavé ikony, snajpry a jiné jim podobné téměř k zoufalství!
Zápas byl poznamenán zraněním opory a ofenzivního esa, Jirky Schlagela, který přece jen asi přecenil své síly a pravděpodobně přemotivován čtením posledních informací o trénincích sg v teple pokoje nějaké krkonošské boudy, nasadil pekelné tempo, jemuž jeho šlachovité tělo nevydrželo odolávat po celou herní dobu, ale toto již nemělo valný vliv na jasné vítězství Oranžových!

"Ten Jiráček tam jezdí jako já posledně na UMT, když sem hledal ty zatracený čočky!"

Zelení vs. Oranžoví 7:14

Zelení:
Brichcín - Z. Kruml, Schlagel, Bočan, Palovič, Rejthar

Oranžoví:
Pejsar - Berka, I. Rybár, Copák, Czulák, Karas, Major

První hvězda:
Tento vytoužený titul vybojoval tentokrát ani ne tak svým výkonem na hřišti, jako poté svým nasazením večer U Kubrta, mladičký talent SG, který tentokrát vzal zimní přípravu na nastávající líté boje poctivě a zejména výběhy indiánským během kombinované s žabáky na Vavřineček již začínají přinášet své sladké ovoce, levonohý univerzální zázrak Hynek "Bohouš" Berka mající prvního tohoto měsíce svátek a čtvrtého narozeniny a tak "šoupnul" láhev ferneta a toho si posudková komise pro určování prvních hvězd velice cení!
Tomuto nadějnému borci dodatečně blahopřejeme a doufáme, že se bude držet nastoupené trnité a tvrdé cesty a stane se platnou oporou staříků v nadcházející sezóně!

"A já jsem tady nejlepší a ostatní sou zbytečný!"
Pozn.: Teda alespoň dle statistik!

A haby nám to dycky a haby nám to dycky dobře šloooooo!!!

Smolařem dne byl pak stříbrský ofenzivní zázrak domnívající se, že se body, tak jako posledně budou rozdávat zadarmo a tak nelenil a vyrazil příčnou štolou až na Chodsko, kde jej čekalo nemilé překvapení v podobě ostrého herního tréninku, kterého se na základě svého zranění nemohl účastnit! Posudková komise však i tuto překvapivou iniciativu cení a uděluje alespoň čárku za účast, teda v případě, že bylo uhrazeno startovné, což bude ještě projednáno s náčelníkem!

O případném herním tréninku, či utkání budou a pevně doufejme, že všichni jednotně a ve stejný čas informováni!

SG

O dělení bodů se rozhodovalo u zeleného stolu!

4. února 2012 v 18:27 | SG
Náčelník a kapitán SG konečně bodovali naplno a tak se může redakce blogu SG zdržet obvyklých mediálních frází jako, že fotbal nemá logiku apod. , neboť včera večer se vrátil svět kopané konečně do svých kolejí!
Nejprve losovali ti borci, kteří na mrazivou UMT dorazili včas a nebo v rámci ještě tolerovatelné akademické čtvrthodinky a shodou okolností byli všichni oranžoví, takže se určil kapitánem jejich soupeřů, tedy Zelených, Ivča Rybkin vedoucí tou dobou na UMT trénink Benfiky a čekalo se na příchod zbytku jeho mužstva! Ten však bohužel nedorazil a tak musel být výsledek po dlouhé poradě u Kubrta kontumován ve prospěch mužstva Oranžových, kteří z útulného lokálu pozorovali nejprve nasazení kapitána Zelených při vedení tréninku a potom i jeho zápal při přípravě na ostrý tréninkový mač staré gardy!
"Hele, ten to dneska nějak žere, asi chce konečně vyhrát!", podotkl jeden z udivených borců krátících si čekání na zeleného soupeře popíjením zrzavé limonády U Kubrta, když sledoval Ivčovo vyražení a změny směru, od jednoho plotu k druhému a pak zase zpátky, předklon, poklek, pád na všechny čtyři a tak pořád dokola!
Teprve později se ukázalo, že se nejednalo u zahřátí organizmu před zápasem, ale že tento smutný hrdina večera ztratil čočky a nejprve je nemohl najít a pak ani cestu ven z UMT, ale naštěstí zaslechl klapot chlazení a ten jej bezpečně vyvedl z umělky a pak přivedl až ke Kubrtovi!

Oranžoví vs. Zelení x:0, neboť zelený soupeř až na kapitána nedorazil

Oranžoví:
Major - Brichcín, Peleška, Bočan, Czulák, Pavlíček

Zelení:
I.Rybár, ostatní bohužel nedorazili

Palec nahoru:
Oranžoví za to, že překonali strach z berly mrazilky

Palec dolu:
Zelení, kteří pěkně v teple domova zabaleni do larisy se svařákem v ruce nechali na holičkách svého kapitána!

Cenu útěchy v podobě tří bodu obdržel přece jen kapitán Zelených Ivan Rybár, i když svůj nerovný duel s fotbalovou diplomacií prohrál, za nasazení a za překrásnou kulturní vložku na UMT!

A pak už se všichni posadili k lahodnému moku a jali se vyzpovídávat ze svého vztahu ke staré gardě Jiskry Domažlice!

Nejprve se ale muselo připít na zcela zaslouženě vydřené tři body!

Pro mě je stará garda srdeční záležitost! Jen vás tu vidím a pokouší se o mě infarkt!

Za starou gardu bych dal hlavu třeba na špalek a nebo na barovej pult!

Se zaťatými lopatami v pěst a s hlavou plnou vzpomínek na nejlepší individuální akci SG v roce 2011!
Stará garda to je vlastně celej můj fotbalovej život!

S veleúspěšnou individuální bilancí ve statistikách SG v mysli! V řádách SG jsem konečně poznal, co je to sportovní úspěch!

A jak reagovala ikona SG na otázku jejího žebříčku hodnot?

1.Sparta, 2. Sparta, 3. Sparta potom stará garda...................no a pak práce, rodina a světový mír!

SG