V pátek 21. 09. od 19:30 SG vs. Lohberg!

Jsme i na fb SG Jiskra Domažlice!
Kontakt: v.brichcin@seznam.cz

Co také psala štika mediálního rybníka, DD, o SG a

o benefici pro dobrou věc: ZDE!
o Velikonocích ve Staňkově: ZDE!
o Masopustu: ZDE!
o Újezdě: ZDE!
o Kubici: ZDE !
o Milavčích: ZDE !
o Weidingu: ZDE !
o Vilzingu: ZDE !
o Lubech: ZDE !
a o Ceseně: ZDE!

Leden 2012

Na UMT se zrodil jeden z nejostudnějších výsledků!

29. ledna 2012 v 17:50 | SG
Téměř v totožném složení, jako v posledním velice napínavém měření sil, začal herní trénink staré gardy, ovšem s prohozenými barvami drezů a zaměněnými dvěma hráči, tedy Foldynou za P. Krumla, což by sice napovídalo tomu, že se na UMT odehraje opět obdobné vyrovnané utkání, ale pravý opak byl tentokrát pravdou a tak Oranžoví, kteří šli hned do mínusového brankového skóre hned z kraje lítého klání, tušili, že se jejich bárka na "rozbouřeném rybníku v podobě UMT" může velice snadno dostat do velkých nesnází a tak s nemalým očekáváním sledovali příchod opozdilce a vysněného zachránce, Ivči Rybárů, který se chopil okamžitě kormidla a který bohužel proti očekávání oranžové osádky s neomylnou suverenitou dovedl bárku Oranžových jako bludného Holanďana na dno rybníka a je jen nutno podotknout, že ani jeho plavčíci proti tomu mnoho moc nepodnikli a tak se zrodil jeden z nejostudnějších výsledků, jaké kdy levý a možná i pravý břeh rozbouřené Zubřiny zahlédl!

"A jaká je tráva? Zelená! A co pijem nejradši? Zelenou! A kdo je nejlepší? Zelení! Takže na zdraví!!!"

Zelení vs. Oranžoví 15:5!!!

Zelení:
Pejsar - Peleška, Berka, Bočan, Karas, Foldyna

Oranžoví:
Major - Czulák, Koza, I. Rybár, P. Kruml, Z. Kruml

První hvězda:
Zdeněk Karas, který nejenže psychicky ustál dvojí draftování a převlékání drezu v průběhu měření sil, ale podal v obou týmech i solidní a pracovitý výkon, což se v současné moderní kopané velice cení a jeho cena na trhu tak začala strmě stoupat a nyní je podle znalců někde na dvou až třech fernetech, samozřejmě velkých!

Palec nahoru:
Zelení za solidní výkon bez jakéhokoliv poklesu formy v průběhu utkání!

Palec dolu:
Naivní a nenápaditá hra bez pohybu v podání Oranžových!

Poznámka redakce:
Po několika prvních rychlých krocích, asi dvou, se zranil koutský ofenzivní zázrak Václav Šťastný, což nahlodalo psychiku Oranžových. Vzhledem k tomu, že se v posledním tréninku SG také zranilo eso ovšem tentokrát defenzivní a to Kubica, mělo by se vedení koutské kopané zamyslet nad náplní tréninkových jednotek, neboť žabáky s medicinbaly na Rýznberk nejsou asi to pravé ořechové pro tyto dva mladé organismy ve vývinu! Přejeme oběma rychlé uzdravení!

SG

Jednou jsi dole a podruhé nahoře, neplatí pouze pro pár posledních jedinců!

22. ledna 2012 v 13:11 | SG
Na těžkém a zejména, pro borce s neodpovídající obuví, kluzkém terénu došlo v sobotu na UMT k velice vyrovnanému klání SG, v němž šel do vedení velemazaným lobem Rejthara po chybě strážce svatyně v rozehrávce tým Oranžových.
Pak ale zcela ovládli hru Zelení a strhli stav skóre i přízeň fotbalových bohů na svou stranu, ale to pouze do opětovného obnovení si zranění do té doby spolehlivě hrajícího Kubici!
Poté začali otěže zápasu přebírat do svých rukou Oranžoví a své ojedinělé výpady na výsostná území Zelených většinou zakončovali s obrovskou dávkou toho pověstného pokakaného štěstíčka náhodnými brankami, zatímco Zelení mrhali šancemi, až neradno mluvit či psát a tu největší v čase 59.59, která mohla znamenat srovnání stavu na 4:4 a případný penaltový rozstřel, zahodil nepochopitelně El Kapitáno!

Zelení vs. Oranžoví 3:4

Zelení:
P. Rybár - Major, Czulák, Zdráhal, Koza, I. Rybár, Foldyna, Kubica, Hrnčíř

Oranžoví:
Pejsar - Peleška, Berka, P. Kruml, Palovič, Bočan, Karas, Rejthar

První hvězda:
Petr Pejsar, který předvedl na brankové čářě několik zázračných zákroků, ale neotálel ani s podporou spoluhráčů v ofenzívě!

Palec nahoru:
Přísnější měřítko na straně poražených snesou snad jen agilní Foldyna, fotbalový I.Rybár a zadní vrátka marně jistící P. Rybár.
U vítězů podalo solidní kolektivní výkon celé mužstvo.

Palec dolu:
Ofenzivní borci v zeleném za několikeré neproměnění tisíciprocentních šancí!

Porada náčelníka s ďáblem.
O výsledek utkání na levém břehu Zubřiny se intenzivně zajímal i tajný fanda SG, ďábel Patrik Eliáš, kterého v improvizované videokonferenci o dění na UMT informoval nehrající náčelník!

Mladičcí Oranjes se mohli po měření sil od srdce zasmát!

Příštími akcemi jsou páteční trénink SG na UMT a sobotní šibřinky v KD!

SG

SG nepolevuje v tréninku ani za tuhých mrazů!

15. ledna 2012 v 21:44 | SG
Trénink SG v sobotu dopoledne na UMT ve formě lítého boje o každou píď umělohmotného pažitu skončil zaslouženou výhrou borců v zelených kamizolkách!

Zelení vs. Oranžoví 10:6

Zelení:
Czulák - Rejthar, Pavlíček, Peleška, I. Rybár, Major jr., Tesař, Vlček, Královec

Oranžoví:
Major st. - Kubica, Zdráhal, Bočan, Hrnčíř, Palovič, Kuželka, Brichcín

První hvězda:
Ivan Rybár

Palec nahoru:
Alespoň jako diváci se účastnili zranění Kruml Z., Schlagel, Šťastný!
Zelený Peleška s přehledem proměnil obě penalty za rohy soupeře. Obdobně proměnil trestný kop na druhé straně hrající Palovič, čímž však pouze kosmeticky upravil celkové skóre na konečných 10:6!

Po zápase musel promluvit náčelník Oranžovým do duše a poukázal hlavně na nedostatečný důraz obránců v osobních soubojích a tak zejména kapitánovi SG doporučil speciální tréninkovou jednotku ve formě shlédnutí sestřihů ze zápasů Řepky či Arťuchyna!


O konání následující tréninkové jednotky budou borci jako vždy včas informováni!

SG

Chleba se láme hned z kraje roku...

7. ledna 2012 v 21:34 | SG
Chleba se láme hned z kraje roku a jak už to tak bývá jedni jsou veselí a druzí smutní a ani u toho nemusejí klečet jako Billové, ale stačí si jen jít zahrát o víkendu kopanou na UMT!

Náčelník SG naordinoval hned začátkem roku těžkou tréninkovou jednotku, čímž se stará garda stala jediným mužstvem Jiskry, které zcela rezignovalo na zimní přestávku a jede takzvaně durch jako její vzory v Anglii či Španělsku, neboť pro rok 2012 se nelze spokojit s pouhým titulem "Půlmistr Chodska", ale cílem je uzmout do svého držení titul nedělený v celé jeho podobě! No a proto se musí i něco udělat!

Vedení SG tentokrát zavrhlo nahodilé losování kostičkami a ve svých řadách vyčlenilo nejmladší borce, kteří se jali verbovat shromážděné ovečky do svých bojových šiků!

Kapitán oranžového družstva Nosičů, Jirka Zdráhal, si nalosoval následující borce:
Rejthar - Zdráhal, Brichcín, Rybár I., Berka, Palovič, Pejsar, Czulák, Karas, Major ml.

Kapitán zeleného družstva Dělníků umělohmotných pažitů, Michal Tesař, vsadil na následující kádr:
Major st. - Peleška, Kruml P., Bočan, Vlček, Tesař, Wolf, Uhlíř, Kubica

Díky ofenzivním choutkám nedoceněného ofenzivního esa Vlčka šli Dělníci rychle do vedení, na což reagovali Nosiči náhodným centrem zapadnuvším do svatyně překvapených Dělníků!
Pak přebrali plně otěže borci v zelených vestách a dostali se do parádního trháku poměrem branek 4:2. Poté však ale došlo ke zranění obránce v kádru již tak o jednoho borce méně hrajících Dělníků a v měření sil už neřekli žádné další brankové slovo na rozdíl od Nosičů, kteří následnými šesti brankami otočili skóre na konečných 4:8!

Jedním ze zlomových bodů bylo proměnění penalty za tři rohy Palovičem v drezu Nosičů a těsné neproměnění stoperem Dělníků, které mohlo znamenat srovnání stavu na pět pět! Tento zahrál strestný kop razantním nákopem přesně na střed protilehlé branky, ale náhlý a zcela nečekaný silný poryv větru jako tichý svědek a patrně ještě pozůstatek bouře Joachim zastavil o několik milimetrů prudce a téměř jako projektil napáleného jaboulaniho těsně před brankovou čarou, což patrně rozhodlo o tom, kterým směrem se budou stěhovat první cenné novoroční body!

Zdráhalovi Nosiči vs. Tesařovi dělníci 8:4

Borci se pozdravili, uznali sílu soupeře a odebrali se k pozápasovému rozboru do Dubiny, kam bohužel nebyla redakce webu bez slavnostního oděvu vpuštěna. O výsledcích rozboru lze tedy jenom spekulovat, ale domníváme se, že v době, kdy vznikal tento článek, končil v myslích borců nastoupivších dnes v drezech barvy brčálu dnešní souboj minimálně remizou!

Palec nahoru:
Obdržel náčelník, neboť v kádi s nekonečným množstvím talentů uvízl v jeho podběráku pořádný kousek a zároveň pro budoucí těžké boje velice nadějný borec, Radek Uhlíř! Blahopřejeme!

Palec dolu:
Ikona, modla, snajpr Libor Berry Bočan za posunutí hranice fotbalových a lidských možností, z nichž je ještě na základě fyzikálních zákonitostí možné nedocílit branky!

První hvězda:
Po první hvězdě tentokrát sahal všemi deseti ofenzivní mág Toni Vlčák Vlček, ale uznejte sami, že dát první hvězdu někomu z týmu poražených by bylo minimálně neetické a v družstvu vítězů praktikujícím upachtěný a kostrbatý nemoderní a zejména na náhodě založený fotbal navíc redakci nikdo nezaujal!

Řekli po utkání:
Berry:
"Co naděláš, jednou si dole a podruhé nahoře!"
Na to náčelník:
"Hm, máš sice pravdu, ale to můžu říkat možná já! Vždyť ty si posledně taky prohrál!"

Ilustrační foto ze silvestrovského turnaje.O případném tréninku příští týden budou kopanéchtiví borci včas informování!

SG